Gorski kronometer: lahko Vingegaard in Evenepoel odgovorita Pogačarju?
Po uničujoči predstavi Tadeja Pogačarja na Hautacamu v 12. etapi ima Slovenec morda že skoraj zagotovljeno skupno zmago.

A 13. etapa prinaša nov dan in prvo priložnost, da se Jonas Vingegaard in drugi začnejo boriti za vrnitev v boj za skupni seštevek.
Preberite tudi:
##ARTICLE-1833772##
Drugi dan v gorah prinaša nekaj nenavadnega za Tour: gorski kronometer! Po treh ravninskih kilometrih v Loudenvielle bodo kolesarji napadli 8-kilometrski vzpon na Peyragudes. Povprečni naklon znaša skoraj 8 %, zaključni metri pa potekajo po slovitem, izjemno strmem odseku proti altiportu, ki je v zadnjih letih postal prava klasika Toura.
Ob kateri uri gredo na vožnjo Slovenci in glavni favoriti
Prvi na štartni rampi bo Matteo Vercher ob 13:10 po lokalnem času. Primož Roglič bo pripravljen ob 16:53, Matej Mohorič ob 13:53, prvi od Slovencev pa bo šel v aerodinamično pozo Luka Mezgec ob 13:26.
Zadnji trije so glavni favoriti: Remco Evenepoel ob 17:01, Jonas Vingegaard ob 17:03 in Tadej Pogačar ob 17:05.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke