Zakaj ljudje iz najožjega kroga predsednika Republike Srbske kupujejo nepremičnine v slovenski Istri?
V Slovenijo se v zadnjih letih seli kapital iz Republike Srbske. Že dlje časa se govori, da da imajo ljudje iz kroga Milorada Dodika, dolgoletnega voditelja bosanskih Srbov, v lasti tudi prestižne počitniške vile in apartmaje v slovenski Istri.

V uredništvu necenzurirano.si so šli po sledi teh informacij. Po več mesecih preverjanja so se vsaj deloma izkazale za točne. Danes so objavili fotografije dvonadstropne vile z bazenom v središču Portoroža, ki je po oceni geodetske uprave (Gurs) skupaj z zemljiščem vredna skoraj 1,2 milijona evrov, na trgu pa verjetno še precej več.
Lastnik vile je Djordje Đurić, 35-letni državljan Srbije in poslovnež, ki so ga ZDA junija lani uvrstile na seznam sankcij. Razlog: tesne poslovne povezave z Dodikovim sinom in zaupnikom Igorjem Dodikom, proti kateremu so Američani sankcije uvedli že leta 2023. Lani so jih v povezavi z njim razširili še na Đurića, sicer svaka Igorja Dodika.
Po ugotovitvah ameriškega finančnega ministrstva je bil Đurić do lani uradni lastnik in direktor več podjetij, v katerih ima Igor Dodik glavno besedo pri poslovnih in finančnih odločitvah. Dodiku naj bi pomagal tudi pri prenašanju milijonskih vsot denarja iz BiH v tujino.
Pred kratkim so pri necenzurirano.si razkrili, da se je sredi junija v Portorožu, kjer ima Đurić vilo, mudil Igor Dodik.
Je torej mogoče, da je dejanski lastnik prestižne vile Igor Dodik? Od kod je prišel denar za nakup? In kam v Republiko Srbsko vodijo povezave ljudi, ki so Đuriću vilo prodali?
Nadaljevanje in podrobnosti članka preberite na necenzurirano.si.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke