Policisti in vojaki prekinili tekmovanje: "Misli so bile samo še pri njej" (foto)

Med petkovo etapo 31. Brajnikovega memoriala sta dve ekipi (ena slovenske policije (Policijske uprave Kranj) in ena Slovenske vojske nesebično priskočili na pomoč poškodovani pohodnici, ki je bila udeležena v gorski nesreči v bližini slapa Črne vode na območju doline Tamar.

Svet24
Avtor: Svet24.si / D.K.
nedelja, 15. 6. 2025, 17:49


pohodniki, slovenska-policij, vojska
Nesebično dejanje, ki Brajnikovemu memorialu daje srce
PU Kranj

V petek okoli 13.15 je 63-letna pohodnica, državljanka Avstrije, hodila iz Tamarja proti Slemenovi špici. Ko je prišla v sotesko, naprej od slapa Črne vode, na nadmorski višini okoli 1.350 m, je iz pobočja nad potjo nanjo padel kamen, zaradi česar je posledično tudi padla po klančini in se ustavila nekaj metrov nižje. Bila je lahko telesno poškodovana.

Ko so tekmovalci Brajnikovega memoriala opazili nesrečno planinko, so takoj prenehali s tekmovanjem, nudili prvo pomoč, imobilizacijo in ostali z njo do prihoda rateških gorskih reševalcev. V nadaljevanju pa nudili tudi pomoč pri transportu pohodnice do primernega kraja, od koder jo je v zdravstveno ustanovo odpeljala dežurna ekipa za reševanje v gorah s helikopterjem Letalske policijske enote. Njihov rezultat je bil drugotnega pomena – pomembna je bila pomoč sočloveku, so danes sporočili iz Policijske uprave Kranj. 

pohodniki, slovenska-policij, vojska
Nesebično dejanje, ki Brajnikovemu memorialu daje srce
PU Kranj

Obe ekipi prejeli pokal za fair play - Duletov pokal

Organizacijski komite Brajnikovega memoriala se je ekipama srčno zahvalil, jima podelil pokal za  fair play - Duletov pokal in hkrati poudaril, da to dejanje pooseblja duh Brajnikovega memoriala - duh služenja, humanosti in zvestobe poslanstvu, ki ga udeleženci živijo in nosijo s seboj vsak dan.

pohodniki, slovenska-policij, vojska
Nesebično dejanje, ki Brajnikovemu memorialu daje srce
PU Kranj

Kristjan Knavs in Maj Mlinar, tekmovalca ekipe slovenske policije (Policijske uprave Kranj) pa sta po dogodku strnila prve misli. "Ko smo jo zagledali, ni bilo nobenega vprašanja. Samodejno smo prenehali s hojo in ji nemudoma ponudili vso pomoč. Ni se nam šlo več za rezultat. Misli so bile samo še pri njej. Samodejno smo reagirali – zaščitili smo jo, poklicali pomoč in ji nudili oporo. Smo policisti in to je naše poslanstvo. Želimo ji, da bi bila čimprej nazaj v naših prelepih gorah."

pohodniki, slovenska-policij, vojska
Nesebično dejanje, ki Brajnikovemu memorialu daje srce
PU Kranj

Galerija
pohodniki, slovenska-policij, vojska
Nesebično dejanje, ki Brajnikovemu memorialu daje srce
PU Kranj