Vandali na delu: radar na Zaloški je spet dobil novo podobo

Radar na Zaloški cesti v Ljubljani je spet tarča vandalov. Po beli barvi so ga zdaj nepridipravi prebarvali še v rdeče.

Svet24
Avtor: Svet24.si / A.S.
sobota, 31. 5. 2025, 10:03


radar2
Vandali so se ponocno spravili na nov radar na Zaloški.
Arhiv bralca

Na Zaloški cesti v Ljubljani so na pobudo občanov v začetku maja postavili nov stacionarni radar, saj so tam vozniki pogosto prekoračevali omejitev hitrosti 50 kilometrov na uro.

##ARTICLE-1817005##

Radar očitno ni bil vsem po godu, saj je bil že drugi dan po postavitvi onesposobljen. Nekdo ga je posprejal z belo barvo in mu onemogočil njegovo delovanje. Na LjubljanaInfo so poročali, da so nanos bele barve očistili, da lahko spet beleži hitrost vozil. A mir ni trajal dolgo. 

radar1
Vandali so se ponocno spravili na nov radar na Zaloški.
Arhiv bralca

Kmalu zatem so radar ponovno posprejali, tokrat z rdečim sprejem, zaradi česar je zdaj spet onesposobljen. Radar tako ponovno ne opravlja svojega namena, vprašanje pa je, koliko časa bo ostal nedotaknjen, ko ga znova očistijo.