Teksas: 25 deklet poletnega krščanskega tabora pogrešanih v poplavah
Praznovanje ameriškega dne neodvisnosti se je v zvezni državi Teksas sprevglo v pravo nočno moro zaradi poplav, ki so vzele najmanj 24 življenj, številni so še vedno pogrešani ali ujeti v visoki vodi.

Zaradi močnega deževja je v ameriški zvezni državi Teksas reka Guadelupe prestopila bregove, pri čemer je v poplavah umrlo najmanj 24 ljudi, številni so še vedno pogrešani, poročajo ameriški mediji.
Najbolj kritične so razmere na območju okrožja Kerr v južnem osrednjem delu Teksasa, nedaleč od mesta San Antonio, kjer je reka Guadalupe med drugim poplavila poletni dekliški krščanski tabor Camp Mystic s 750 udeleženkami, pri čemer je kakih 25 deklet še vedno pogrešanih.
Guverner Teksasa Greg Abbott je na pomoč poklical nacionalno gardo, reševalci pa pri iskanju preživelih uporabljajo tudi helikopterje in drone. Dež bo predvidoma vztrajal do ponedeljka. Pretresenost nad razmerami v Teksasu je izrazil tudi ameriški predsednik Donald Trump.
O smrtnih žrtvah zaradi neurij poročajo tudi iz New Jerseyja. V Plainfieldu sta umrla moška, stara 79 in 25 let, potem ko je na njuno vozilo padlo drevo.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke