Pozor: Med šoštanjskega proizvajalca umaknili iz prodaje
Uprava za varstvo hrane, veterinarstvo in varstvo rastlin (VHVVR) je med nadzorom kakovosti cvetličnega medu odkrila prisotnost netipičnih sladkorjev za med - presežno vrednost hidroksimetil furfurala ter prisotnost barvila karamela. Zato je med umaknila iz prodaje.

Gre za cvetlični med proizvajalca Drev-Hren iz Šoštanja, naprodaj je na lokalnih tržnicah v Šoštanju, Šmartnem ob Paki in Šoštanju.
Kot so še sporočili iz Uprava za varstvo hrane, veterinarstvo in varstvo rastlin, med ne predstavlja tveganja za zdravje ljudi. Potrošniki lahko med vrnejo tja, kjer so ga kupili. V vzorcu medu so našli prisotnost tujih sladkorjev, ki niso tipični za pristen med, ter nedovoljena barvila. Hidroksimetil furfural je snov, ki v medu nastane, če ga pregrevamo oziroma utekočinimo ali pa z daljšim skladiščenjem medu na previsoki temperaturi.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke