Ste za prepoved družbenih omrežij za mlajše od 16 let?

V nekaterih državah po svetu so že uvedli omejitve uporabe družbenih omrežij za mlajše od 16 let. Ukrepi naj bi bili namenjeni zaščiti otrok pred negativnimi vplivi spleta. Vabimo vas, da v spodnji anketi delite svoje mnenje.

Svet24
Avtor: Svet24.si / A.S.
torek, 5. 8. 2025, 10:25


telefon (2)
Bi podprli uvedbo prepovedi uporabe družbenih omrežij za otroke v Sloveniji?
Profimedia

Nekatere države so že sprejele konkretne ukrepe, na primer v ZDA je več zveznih držav uvedlo zakonodajo, ki prepoveduje dostop do družbenih omrežij otrokom, mlajšim od 13 ali celo 16 let. Podobni predlogi se pojavljajo tudi v Veliki Britaniji, Franciji in Avstraliji.

Tudi Evropa se temu predlogu približuje, saj so v Grčiji, Španiji in Franciji že predlagali, da bi določili strožja pravila uporabe. V Sloveniji podobne zakonodaje (še) ni, razprave pa postajajo vse bolj pogoste tudi pri nas. Kaj pa vi menite?

##ANKETA-5672##